Českou spořitelnu můžete znát hned z několika důvodů – je nejvýznamnější českou bankou, má na tuzemském trhu nejvíce bankomatů a také nejdelší tradici. Slovo Pujčka české spořitelny je jedním z nejvyhledávanějších v bankovnictví. Česká spořitelna, která patří pod společnost Erste Bank, zažívá v posledních letech pokles tržeb. Přesto je pojem Pujčka české spořitelny stále velice oblíbený.

Jak se stalo, že jedna z nejvýznamnějších českých bank snižuje své zisky? Není to způsobeno tím, že by snad ztrácela klienty. Vklady klientů stále rostou, jsou však kvůli ekonomické recesi opatrní. Proto se výrazně snižuje poptávka po spotřebitelských úvěrech. Domácnosti raději ušetří a peníze uloží na spořicí účty, než by si dovolily utrácet a půjčovat si finance od banky.

Šetření mělo negativní vliv také na Erste Bank

Toto šetření však nezaznamenala Česká spořitelna u významných korporací a velkých měst. Ty si v posledních letech půjčily více, než tomu bylo v minulosti. Svědčí to o tom, že se česká města naučila využívat peníze z půjček a nebojí se tolik úvěrů a toho, že by je nebyla schopna splatit. Pokles zisků zaznamenala také Erste Bank, která je vlastníkem spořitelny od roku 2000. Společnost předpokládá, že se její zisky budou v následujících letech ještě mírně snižovat.